eDrawings ile Sketchup Çiziminizi Yayınlayın

Normalde 3D Warehouse’a yüklediğiniz modellerinizin çevresinden çekilmiş resimleri arasında gezinerek modeli yüzeysel olarak inceleyebiliyorsunuz. Ancak eDrawings isimli yazılım, istediğiniz modeli herhangi bir bilgisayarda Sketchup ve benzeri çizim programlarına gerek duymadan çalıştırmanıza yarıyor. Bu sayede modeli düzenleyemeseniz de tüm Windows işletim sistemine sahip pc’lerde istediğiniz çizimi Sketchup’sız çalıştırabiliyorsunuz.

Tek yapmanız gereken buradan eDrawings programının Sketchup için olan versiyonunu indirip bilgisayarınıza kurmak. Kurulum sonrası Sketchup içerisinde yeni bir toolbar ekleniyor. Programa aktarmak istediğiniz çizim Sketchup içerisinde açık iken toolbar içerisinde bulunan “Export to eDrawings” seçeneği ile çiziminizi aktarıyorsunuz. Aktarım işlemi tamamlandığında karşınıza eDrawings programı çıkıyor, Dosya menüsünden Farklı kaydet seçeneğini seçip istediğiniz formatta (örneğin .exe) dosyanızı kaydediyorsunuz. Artık sadece bu dosyayı kullanarak çiziminizi başkasına sunabilir, rahatlıkla çiziminizi program kurulumu gerekmeden paylaşabilirsiniz.

1 Comment on eDrawings ile Sketchup Çiziminizi Yayınlayın

  1. financial advice
    08 Aralık 2011 at 11:33

    Very well written post. It will be valuable to anybody who utilizes it, as well as myself. Keep doing what you are doing – for sure i will check out more posts.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*