Indigo Renderer Nasıl Kullanılır?

Eğer sizde Indigo’da render almak istiyor, ancak nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız öğrenmek için aşağıda bulunan videomuzu izleyebilirsiniz. (Sketchup’tan Indigo Renderer’a gereken bağlantıyı kurabilmeniz için SkIndigo eklentisini indirmelisiniz.)

Video:

5 Comments on Indigo Renderer Nasıl Kullanılır?

 1. mehmet aslaner
  05 Aralık 2011 at 17:36

  merhaba,dosyam büyük rendırıma ertesi gün devam edebilirmiyim pause edip kapattım açınca bulamadım 4 saatim boşa gitti,,selamlar

  Cevapla
  • tarkan255
   05 Aralık 2011 at 19:56

   Evet, renderınıza Indigo Renderer içerisinde daha sonra devam etmeniz mümkün. Hatta daha önceki renderınızı bile kurtarma ihtimaliniz bulunuyor. Indigo Renderer dosyaları renderlarken, bir yandan .igi uzantılı dosyalara o ana kadar geldiği render sonucunu kaydediyor. Eğer dosya otomatik kaydetmeden sonra herhangi bir sebep ile silinmemişse kaldığınız yerden devam etmeniz muhtemel.
   İsterseniz bu konuda size yardımcı olabilirim. İletişim için şu adresi kullanabilirsiniz: sketch3dcontact@gmail.com

   Cevapla
   • mustafa
    20 Aralık 2011 at 10:22

    merhabalar ben bu dosyaları ındırdım indigo render için lakin sizin yaptığınız gibi yapıyprum hic birşey olmuyo rica etsem yardımcı olurmusunuz başka bir sey indirmemiz gerekiyormu acaba

    Cevapla
    • tarkan255
     20 Aralık 2011 at 10:28

     Indigo Renderer’ı kurduktan sonra Sketchup için SkIndigo eklentisine de ihtiyacınız var. Bu eklentiyi de kurun. Eklentiyi kurduysanız ancak eklentiyi Sketchup içerisinde göremiyorsanız View > Toolbars > SkIndigo seçeneğine tıklayın.

     Cevapla
 2. mehmet aslaner
  10 Aralık 2011 at 12:04

  yardımınız sayesinde kaldığım yerden render ime devam ettim çok sağolun

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*