Mutfak Eşyaları Çizim Arşivi – #1: Masa ve Yemek Takımları

Tasarım yapanlar bilir; fikrinizi çizime aktarırken herşeyi kendi başınıza çizmek/modellemek oldukça zor bir iştir. Her zaman kullandığınız obje/materyalleri tekrar tekrar yapmaya uğraşmak istemezsiniz bu yüzden. Uzun süredir bu işlerle uğraşanlar bu sorunun farkına varıp, üzerine çalıştıkları materyallerin daha sonra kullanılabileceği bir kopyasını her zaman ulaşabilecekleri yerde, ellerinin altında bulundururlar. Bazen öyle tasarımlar yapılması gerekir ki, sadece arşivde bulunan dosyalar kullanılarak çok kısa sürede çalışmalar tamamlanabilir. Günümüzde, kullanılabilir materyal arşivleme konusunda yeni platformlar bu konuda çok yardımcı olacak şekilde kullanıma sunulmuş haldeler.

Trimble Sketchup’ın 3D Warehouse‘unda bu amaçla faydalanabileceğiniz, herkese açık ya da size özel arşivler oluşturabilirsiniz. Genelde çizimlerimde daha önceden paylaşılan çizimleri kullanabilmek için sıkça kullandığım bir arşiv bulunuyor içerisinde.

Yakın zamanda elimdeki arşivi, bunun yanında diğer insanların 3D Warehouse’da oluşturdukları materyal arşivini kendi ihtiyacıma göre düzenleme işine başladım. Sizlerinde kullanabileceği bir çizim arşivine devamı gelecek şekilde ayrı başlıklar halinde yayınlamaya başlıyorum. Başlangıç olarak seçtiğim arşivlendirme ise masa ve yemek takımları oldu. Aşağıda örnek modellerden birini inceleyebilir, arşiv koleksiyonunun tamamına erişebilirsiniz.

Örnek Yemek ve Masa Takımı 3 Boyutlu Ön İzleme: (Tarayıcınız yavaşlayabilir, yazının devamında inceleyebilirsiniz)

Koleksiyon:

Masa ve Yemek Koleksiyonu Link Resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*