Texture Tools İle Kolayca Materyallerinizi Düzenleyin

Sketchup’ta yüzey üzerine eklediğiniz bir kaplamanın yerini, açısını ve en/boy oranını belirli bir değere göre normalde düzenleyemiyorsunuz. Ancak Texture Tools eklentisi ile bu işlem belirli ölçüler ile yapılabilecek bir duruma getirebilirsiniz. Verdiğiniz değere göre yüzey materyalinin açısını ve konumunu değiştirebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Bu detayları öğrenmek için aşağıda bulunan videomuzu izleyebilirsiniz.

Video:

2 Comments on Texture Tools İle Kolayca Materyallerinizi Düzenleyin

 1. ilhan
  17 Mart 2012 at 09:09

  Konu anlatımlarınızı çok faydalı buluyorum kendi çizimlerimi geliştirmem ve skethup programını daha iyi öğrenebilmem için bu site iyi bir kaynak oluyor. Ancak Texture tools eklentisini ne yaptıysam kuramadım. İndirdiğim forum sitesindeki açıklamaları da okudum sizin kurulumla ilgili vermiş olduğunuz bilgileride gözden geçirdim fakat nafile hiçbiri işe yaramadı. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum iyi günler.

  Not: sketchup 8 pro kullanıyorum ve 64 bit işletim sisteminin kurulum adımlarına harfiyen uydum.

  Cevapla
  • tarkan255
   17 Mart 2012 at 14:06

   Kurulumu tamamladıktan sonra Sketchup açılışta herhangi bir hata vermiyorsa View > Toolbars menüsünden Texture Tools’u seçmeyi deneyin.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*